We Believe In Humanity

„Erasmus+“ jaunimo mainai – tai neįkainojama patirtis, produktyvumo antplūdis ir žmogiškas džiaugsmas. 2017 m. vasaros metu Lenkijoje, Poronine vyko žmogų tauresniu darančių veiklų programa „Let’s believe in humanity“, kurioje dalyvavo jaunimas iš Italijos, Slovakijos, Lenkijos ir Lietuvos. Mainai leidžia susipažinti su įvairiose šalyse esančiomis žmogaus teisėmis, suteikia galimybę priartėti prie kitos kultūros, įpročių, mąstymo, kas leidžia suprasti, kokia yra įvairiapusė ir spalvinga Europa. Dalyviai nepabūgo pažvelgti į savaitę svetur pro žiūronus ir pasidalinti savais įspudžiais.

Čia vykę užsiemimai ir kūrybinės dirbtuvės leido atsiskleisti įvairiomis pusėmis tiek kitiems, tiek sau pačiam, kas yra dar vienas žingsnis savęs pažinimo link. Suteikė daug teorinės ir praktinės patirties, pasitarnaujančios bendravimo, išprusimo ir žmogaus pozicijos pasaulyje kontekstuose. Dirbant tarptautinėse grupėse lavinama anglų kalba, išmokstama bendrauti nevaržomai, nebijant suklysti, kadangi priešais sėdintis asmuo yra toks pats naujokas kaip ir tu, todėl šie mainai buvo kupini bendradarbiavimo ir palaikymo.

Keturias dienas iš eilės vykusiuose kultūros vakaruose dalyviai suteikė daug žinių ir patys susipažino su šalių istorijomis, dalijosi savo tradicijomis, papročiais, patiekalais. Rytai prasidėdavo nuo smagių žaidimų, o vakarop programa pereidavo prie rimtesnių, žmogaus gyvenimo skirtumus ir sąlygas pasaulyje parodančių veiklų. Nemenką įspūdį paliko išvyka į Zakopanę, kur kvapą gniaužė didingi Tatrų kalnai.

Visų mainų metu žmonės nepastebimai artėjo ir paskutinėmis dienomis buvo vis sunkiau susitaikyti su mintimi, jog visa tai tuoj baigsis. Taigi „Let’s believe in humanity“ projekto savaitė suteikė neįkainojamos patirties, leido susipažinti su daug įdomių žmonių, sulaužė gausybe stereotipų, išmokė suburti komandą, išklausyti kitų, išgirsti save ir judėti pirmyn. Ačiū!