Pirmieji svečiai!

Eilinis antradienis mums, vaikų ir jaunimo klubui „Šatrija“,  tapo įsimintinu ir išskirtiniu, nes pas mus atvyko Lietuvos kurčiųjų jaunimo asociacijos narė Inga, kurią atlydėjo ir vieniems kitus suprasti padėjo vertėjos: Elytė, Anželika ir Evelina. Inga pravedė pirmąjį edukacinį užsiėmimą mūsų klubo vaikams šįkart publikos poziciją užėmė mūsų mažieji dziudo sportininkai, kurie ypatingai domėjosi tuo, ką pasakojo Inga.

Užsiėmimas truko tiek, kiek trunka kiekviena treniruotė, – 1 valandą. Tačiau laiko pakako viskam. Susipažinome su Ingos istorija, daugiau sužinojome apie kurčiųjų galimybes Lietuvoje ir pasaulyje. Trumpai ir aiškiai išsiaiškinome, kuo skiriasi kurčiųjų mokyklos nuo mūsų daugumos švietimo įstaigų. Išsiaiškinome, kaip veikia kurčiųjų rytinis žadintuvas ir kokios spalvos mokyklose reiškia pamokos ir pertraukos laiką. Taip pat diskutavome, uždavinėjome savo klausimus, tad didelių neaiškumų galvelėse neliko.

Po sparčios diskusijos ir teorinės dalies priartėjome prie praktinių užsiėmimų!
Kartu mokėmės tam tikrų gestų – sužinojome, kad vienas ženklas gali reikšti ne tik žodį, bet ir sakinį! Pirštukais vaizdavome savo mintis, taigi išmokome tyliai, bet kartu ir garsiai ploti, sužinojome, kaip pakviesti žmogų, kai pastarasis mūsų negirdi.
Vaizdavome gyvūnus ir sporto šakas, o vėliau gestais klausėme ir Lietuvos himno!

Kas buvo pabaigoje? Dar smagiau, nes nebyliai sakėme kiekvieno savo vardus paraidžiui – juk tiek unikalių vardų aplinkui! Visgi gestų kalba turi ir atskiras raides, kurias teisinga išmokti – tikras menas.
Pačioje pabaigoje Inga dar išdalino ir lapelius, kurie padės mokytis šios naujosios kalbos namuose puiki proga kartu pasipraktikuoti ir tėveliams! Na, o pabaigai, žinoma, bendra nuotrauka ir garsūs plojimai.

Ačiū mūsų draugams Lietuvos kurčiųjų jaunimo asociacijai, lauksime Jūsų sugrįžtant!