Kūrybiniai tyrinėjimai

Kūrybiniai tyrinėjimai – tai daug daugiau nei dailės būrelis, – tai kūrybinė erdvė skirta vaikams tyrinėti, ieškoti, atrasti ir pažinti. Įvairios (tradicinės ir netradicinės) meno raiškos priemonės padeda vaikams pažinti save, kitus ir pasaulį. Kūrybiniai tyrinėjimai leidžia vaikams išlaisvinti kūrybiškumą, labiau pasitikėti savo jėgomis, atrasti bendraminčių bei labiau pasitikėti kitais.

Kūrybiniai tyrinėjimai – tai patyriminiai-terapiniai užsiėmimai, kuriuose vaikai kuria tiek individualiai, tiek bendrai. Meninės raiškos priemonės leidžia patyrinėti patyrimus ir emocijas, apie kurias vaikams sudėtinga kalbėti garsiai. Šiems užsiėmimams nereikalingi specialūs talentai ar sugebėjimai. Svarbiausia, kad vaikai jaustųsi saugiai, jaukiai ir laisvai.

Kūrybiniai tyrinėjimai skirti 7-12 m. vaikams.

Pirmasis užsiėmimas jau spalio 2 d.  nuo 14.00-14.45 val.

Laukiame Jūsų.

 

 

Fausta Anulytė

„Kūrybinių tyrinėjimų“ idėjos autorė ir įkūrėja, sociologė, tapytoja bei menų terapijos metodų praktikė. Meno terapijos mokėsi pas prof. Liudmilą Lebedevą iš Maskvos, baigė Všį „Menų terapijos centro“ programą „Dailės terapijos metodų taikymo galimybės”, įgijo LMTA programos „Šokis ir judesys sveikatai“ sertifikatą. Baigė Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklą, įgijo VU sociologijos bakalauro, VU Viešųjų ryšių magistro išsilavinimą  ir jau kelerius metus aktyviai domisi psichologija bei saviugda. Konsultuoja jaunuolius karjeros ir savęs pažinimo klausimais. Daugiau nei dvejus metus savanoriavo neformalaus ugdymo organizacijoje „Kitas variantas“, kurios tikslas buvo padėti moksleiviams nusitiesti savo karjeros kelią. Taip pat savanoriavo Ugandoje kaip jaunimo darbuotoja – karjeros konsultantė, vedė praktinius užsiėmimus jaunuolių grupėms, kurių metu siekė juos įkvėpti, motyvuoti ir drąsiai siekti savo svajonių. Pati save vadina kūrėja, ieškotoja ir atradėja, trumpiau Gyvenimo menininke. Per įvairius kūrybinius ieškojimus ir spalvingas klajones savo veikloje aiškiai išskyrė tris sritis: meną, tyrimus ir komunikaciją. Sujungusi jas ir savo turimą patirtį, įkūrė „Kūrybinius tyrinėjimus“, kurie pagrįsti meno raiška, saviugda bei pokalbiais.

Fausta patyriminius-terapinius savęs pažinimo užsiėmimus veda įvairaus amžiaus žmonėms: tiek mažiausiems, tiek suaugusiems: „Svarbiausias mano siekis – sukurti saugią ir jaukią erdvę kurioje norėtųsi kūrybiškai ir laisvai tyrinėti, pažinti ir atrasti”.